wtorek, 2 września 2014

Aquaria KLCC czyli co znajduje sie pod wieżami Petronas Twin Towers

Będące wizytówką Kuala Lumpur dwie bliźniacze wieże połączone podniebnym mostem zrobią wrażenie na każdym, kto tylko pod nimi stanie i zadrze głowę wysoko do góry. Nagle poczuje się bardzo, bardzo malutki oraz przytłoczony ogromem szkła i stali rozpościerającym się ku niebu.

Jednak to co znajduje się pod wieżami także może się spodobać. W ich podziemiach znajduje się między innymi ogromne centrum handlowe Suria KLCCz niezliczoną ilością sklepów, butików i food courtów, a także wielkie akwarium Aquaria KLCC. W jego akwenach znajdziemy obrzydliwe wyglądające ryby potrafiące razić prądem, równie paskudne mureny, dostojnie unoszące się płaszczki, groźnie wyglądające rekiny i wiele wiele innych morskich stworzeń.

Wszystkie potrzebne informacje, ceny biletów oraz godziny karmienia ryb możemy znaleźć na stronie http://www.aquariaklcc.com/ (KLIK)

Samo akwarium jest ciekawie zaaranżowane - wchodzimy do ogarniętego półmrokiem pomieszczenia z którego wydobywają się dźwięki padającego deszczu i grzmotów połączone z efektami wizualnymi w postaci błyskawic. Głos w głośniku mówi nam, że weszliśmy do lasu deszczowego ;-) Potem mamy do obejrzenia różne większe i mniejsze akweny wodne, przechodzimy przez mini sekcję zawierającą różne sympatyczne włochate pająki, skorpiony oraz wielkie żaby i wchodzimy do obiektu robiącego największe wrażenie: nad nami rozpościera się olbrzymi szklany tunel stanowiący gigantyczny akwen, a my przesuwamy się pod nim na ruchomej taśmie. Możemy podziwiać pływające nad nad nami ryby, rekiny i płaszczki. Tunel jest naprawdę długi i można mieć małą namiastkę nurkowania i tego jakby się było w samym sercu oceanu.

Ryba o wysokim stopniu ryzyka - potrafiąca razić prądem i do tego wyjątkowo paskudna
Rybka wyglądająca jak żółw :D

HIIII :D

Pierwszy raz w życiu widziałam taką dużą płaszczkę w wersji >na żywo< ^_^


Podwodny tunelAngry fish! Zjem twoje serce!
I krótkie filmy:


POD SZKLANYM TUNELEM:


,,LAS DESZCZOWY" 
KOLOROWE MEDUZY:
(znajdowały się w zbiorniku gdzie oświetlenie zmieniało co jakiś czas kolory, a przeźroczyste meduzy zostawały  podświetlane na taki sam kolor)


INNE MORSKIE ŻYJĄTKA:


RYBKI:

 

1 komentarz: